_OS_9415u_sirka_bez jelena.png
_OS_2173u_blue.jpg
_OS_8750u.jpg
instrument.jpg
_OS_9415u_sirka_bez jelena.png

ABOUT


'Katta moans, whispers, roars, caresses and generally provides an unearthly accompaniment to some vivid organ colour.'  Gramophone

SCROLL DOWN

ABOUT


'Katta moans, whispers, roars, caresses and generally provides an unearthly accompaniment to some vivid organ colour.'  Gramophone

Katta

Katta otevírá svou hudbou nové světy; ať už v kostele na tradičních chrámových varhanách, tak i mimo něj, na unikátním bílém nástroji, vytvořeném jí na míru. Její bílé varhany jsou elegantní a mimimalistické, přičemž Katta je nepřehlédnutelná: bosonohá varhanice, andělsky eterická i zemitě živelná. Její autorské skladby, ať už sólové či orchestrální stejně jako její sytý, vroucí hlas, přitahují pozornost. Svou interpretací si Katta získává posluchače mimo  rámec tradiční klasické hudby. Její koncerty jsou nabité energií a vzrušením. Před publikum předstupuje umělkyně, která je svá až do morku kostí. 

Když na jaře 2016 vyšlo její průlomové album Organ Works „Veni Sancte Spiritus“, jako by se před námi otevřely dveře do hudby v srdci této umělkyně. Spolu se skladbami Bacha, Pärta či Messiaena nabízí toto album poprvé i její vlastní skladby, znějící jakoby ani nebyly z tohoto světa. 

Jako klasická varhanice a cembalistka na sebe Katta v mezinárodním měřítku upozornila při koncertech s orchestry jako Anima Eterna (s dirigentem Josem van Immerseelem), Zurich Chamber Orchestra (pod taktovkou Sira Rogera Norringtona) anebo s Royal Flemish Philharmonic, Symfonickým orchestrem hl.  města Praha FOK či Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Vystoupila ovšem také na evropských multižánrových festivalech, například v rámci festivalu Struny podzimu (s americkým varhaníkem Cameronem Carpenterem).

_OS_2173u_blue.jpg

HUDBA


HUDBA


veni Sancte Spiritus

Ať už rozezní svůj elegantní, na míru vytvořený bílý nástroj nebo usedne za milované varhany v kostele, dokáže svým duchovním koncertním programem „Veni Sancte Spiritus“ uhranout publikum.  Zve v něm posluchače na duchovní hudební pouť, která vede od Bacha, Pärta či Messiaena až k její vlastním, originálním skladbám. Čerpají z hluboké studnice duchovní hudby, ale přitom zní naprosto současně. K varhanám přidává Katta svůj zpěv i zvonivé perkuse. Svojí hudbou a interpretací přenáší posluchače mimo čas a žánrové škatulky, daleko za horizont vžitých představ o tom, co pojem varhanní koncert– jak repertoárem, tak pojetím – běžně představuje.

Koncert umocňuje osvětlení. Dodává mu prostor, násobí atmosféru, působí tajemně, posvátně i zemitě zároveň. Katta vypadá za varhanami jako zjevení.

Úspěch „Veni Sancte Spiritus“přitom vyrůstá z dokonalé techniky hry a hudebnosti na nejvyšší úrovni. Také stejnojmenná nahrávka se setkala s všeobecně příznivým přijetím. Časopis Gramophone si povšiml „překrásně řízné artikulace,“ a vyzdvihl „syrově oduševnělou intenzitu“ jejího hraní.

Veni Sancte Spiritus je koncert, který musíte vidět, slyšet a procítit. Odměnou vám bude večer, na jaký se nezapomíná.

Album „Veni Sancte Spiritus: Organ Works“ vydal Supraphon._OS_8750u.jpg

KONCERTY


KONCERTYPlánované

Minulé

instrument.jpg

MŮJ NÁSTROJ


MŮJ NÁSTROJ


 

"Varhany patří do kostela. Miluji, když hraji v chrámových prostorách, kde zní varhany nejlépe. Zároveň chci mít ale svobodu a možnost se dostat tam, kde varhany běžně zaznít nemohou. To mne vedlo k myšlence sestavení vlastního mobilního nástroje."


 

"Můj nástroj na míru postavila česká firma Shan Eduarda Tomana, který pro mě vytvořil nástroj, splňující všechny mé technické požadavky a s parametry pro hru od klasického repertoáru až po mé experimentální projekty. Výsledkem jsou nádherné bílé varhany s lehkou konstrukcí, umožňující snadný transport." (www.shan.cz)


 

"Software Hauptwerk umožňuje, že jsou v mém nástroji nahrány (nasamplovány) zvuky nejkrásnějších varhan různých zemí a historických období. Díky spolupráci s majitelem projektu Sonus Paradisi Jiřím Žůrkem, který spolu se svým týmem nahrává a dokumentuje originální a vzácné nástroje po celém světě, mám k dispozici svou vlastní a unikátní paletu varhanních zvuků, která odpovídá mému zvukovému ideálu." (www.sonusparadisi.cz)

KONTAKT


KONTAKT


Česká republika a Slovensko:

Martina Straková 
T: +420 224142131
M: +420 776356689
E: production@camerata.cz
Web: www.camerata.cz

 

Camerata s.r.o.
Senovážné nám. 23 
110 00 Praha 1
Czech Republic 
 

Zahraničí:

Dr. Daniel-Frédéric Lebon

T:. +49 511 20 300 876
eM: dlebon@imgartists.com


IMG Artists GmbH
Theaterstraße 2
D 30159 Hannover|Germany